Ofertă locuri de muncă

Felul de a fi un bun coleg începe cu noi. Activitatea din cadrul companiei este una complexă și diversă, iar împreună creăm oportunități, pe măsura experienței, cunoștințelor și rezultatelor muncii. Descoperă ofertele de muncă din cadrul Safir!

Dorești să fii informat când apare un post vacant? Lasă-ne adresa ta de email și noi te informăm.

Grupul de firme Safir caută colegi pentru postul de INGINER ÎN INDUSTRIA ALIMENTARĂ, în cadrul Fabricii de Preparate și semipreparate din Vaslui.

Candidatul ideal

  • studii superioare în Industria alimentară;
  • experiență în domeniu de minim 1 an (excepție - absolvenții promoției 2023);
  • capacitate de coordonare a activității prestate și de analiză a situațiilor neprevăzute;
  • cunoștințe solide de operare PC (Microsoft Office);
  • abilități bune de comunicare (cooperează cu ceilalți colegi din departament și din organizație);
  • manifestă onestitate și confidențialitate față de toate persoanele cu care intră în contact în interes de serviciu;
  • rezistență în condiții speciale (temperatură, umiditate, lucru în picioare);
  • comportament etic;
  • spirit de observație, răbdare, viteză de reacție.

Descrierea jobului

  • Stabilește împreună cu superiorul ierarhic măsurile concrete pentru încărcarea corespunzătoare a capacităților de producție, folosirea rațională și eficientă a forței de muncă, prevenirea rebuturilor, a risipei de materiale, materii prime, combustibil și energie;
  • Respectă și pune în aplicare planul de producție lunar/săptămânal/zilnic stabilit cu superiorul ierarhic;
  • Ia măsuri în vederea realizării normelor de lucru stabilite la nivelul fiecărei secții și agreate cu superiorul ierarhic;
  • Răspunde de organizarea activității de producție astfel încât să se atingă obiectivele de randamente și costuri;
  • În baza comenzilor primite din partea departamentului Comercial, stabilește împreună cu superiorul ierarhic programul de lucru;
  • Identifică în timp util eventualele neconformități legate de execuția comenzilor și ia măsuri de remediere a deficiențelor constatate;
  • Emite necesarul de materii prime/materiale consumabile folosite în procesele de producție, stabilit cu superiorul ierarhic;
  • Verifică modul în care se realizează procesul de igienizare (respectare etape proces, respectare concentrații soluții);
  • Participă la auditurile interne și externe.

Noi îți oferim

  • Mai mult decât un salariu: poți primi beneficii cu ocazia evenimentelor speciale din viața ta, căsătorie, Ziua Copilului, sărbători; iar lista nu se oprește aici.
  • Performanța ta va fi apreciată prinbonusuri de performanță.
  • Dacă drumul tău la locul de muncă este prea lung, te sprijinim cudecontarea transportului.
  • Tichete de masă, încărcate pe card, în acord cu prevederile legale.
  • Ne interesează starea de bine a colegilor noștri, astfel că poți beneficia de oasigurare medicală privata prin Regina Maria.
  • Masă caldă inclusă/zi lucrată, pachet de carne/săptămâna lucrată;
  • Oportunitatea de a te dezvolta alături de colegi specialiști, care contribuie la o experiență profesională plină de provocări și posibilități de evoluție;
  • Un proces de instruire complet, specific noului tău rol.